Jak założyć konto bankowe przez internet?

Założenie konta bankowego zajmowało kiedyś kilka godzin – trzeba było odwiedzić oddział banku, poczekać w kolejce i podpisać szereg skomplikowanych dokumentów. Na szczęście proces ten jest teraz dużo prostszy i, co ważniejsze, można go wykonać całkowicie online, bez konieczności wychodzenia z domu. Jak założyć konto bankowe przez internet?

Co warto wiedzieć przed założeniem konta bankowego przez internet?

Internet na zawsze zmienił nasze życie, co odnosi się też do sfery finansowej. Bankowość przeniosła się do sieci, a wygodne aplikacje mobilne z dostępem do konta i płatności zbliżeniowe telefonem już dawno stały się codziennością. Nie ma co się zatem dziwić, że banki starają się ułatwić nowym klientom proces zakładania konta. Dotychczas trzeba było zrobić to albo na żywo, albo podpisać umowę w obecności kuriera.

Obie opcje są dość czasochłonne, ale na szczęście większość banków wprowadziła opcję założenia konta całkowicie online, bez konieczności wychodzenia z domu czy czekania na kuriera. Oczywiście niezbędna do tego jest weryfikacja tożsamości, a prędzej czy później pojawi się konieczność podpisania papierowej wersji umowy – można to jednak zrobić w wygodnym czasie, na długi czas po rozpoczęciu korzystania z nowego konta.

Konto bankowe przez internet – jak je założyć?

Do założenia konta bankowego przez internet niezbędny jest dowód osobisty oraz komputer lub telefon. Składając wniosek o otwarcie konta należy wybrać opcję internetową, a następnie wprowadzić wszystkie niezbędne dane.

Weryfikacja tożsamości odbywa się na jeden z kilku sposobów. Zazwyczaj klient jest zobowiązany do wysłania zdjęć dowodu osobistego oraz selfie, które ma potwierdzić, że wniosek faktycznie składa odpowiednia osoba. W tym wypadku najlepiej jest skorzystać z telefonu komórkowego lub tabletu – w ramach zapewnienia bezpieczeństwa zdjęcia trzeba zrobić bezpośrednio z poziomu aplikacji bankowej.

Alternatywnie niektóre banki wykorzystując do tego konta bankowe klientów w konkurencyjnych bankach. Działa to podobnie jak logowanie do systemów administracji publicznej – bank pobiera dane i potwierdza w ten sposób tożsamość.

W obu przypadkach niezbędne dokumenty, w tym zamówiona karta płatnicza, przychodzą do klienta pocztą. Konta założone przez internet zazwyczaj mają nałożone limity płatności – by je zdjąć, należy udać się osobiście do placówki.

Jakie konto bankowe przez internet wybrać?

Banki prześcigają się organizowanie promocji dla klientów chcących założyć konto przez internet. Oferowane bonusy są często zaskakująco atrakcyjne, a wybór najlepszej może sprawić spory problem.

W takiej sytuacji warto porównać ze sobą różne oferty kont bankowych przez internet: https://lowcabonusow.pl/konto-bankowe-przez-internet-bez-kuriera-bez-wizyty-w-banku-gdzie/. W ten sposób możemy szybko sprawdzić, co oferują poszczególne banki i wybrać najlepszą ofertę.
Założenie konta bankowego przez internet to szybkie, proste i wygodne rozwiązanie. Nie trzeba do tego wiele – wystarczy telefon komórkowy z aparatem oraz kilka minut, by wypełnić i wysłać wniosek. Cały proces nie powinien trwać dłużej niż godzinę, a po tym czasie możemy korzystać z nowo otwartego konta w banku.

One Reply to “Jak założyć konto bankowe przez internet?”

  1. Założenie konta bankowego samo w sobie nie jest niczym trudnym. Bardziej skupiłbym się nad kwestią tego – jakie konto bankowe założyć? Tutaj niestety bardzo często można trafić na konto które są obciążone rożnego rodzaju (często nie małymi) opłatami za prowadzenie rachunku. Warto się temu przyjrzeć przed podpisaniem umowy prowadzenie rachunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *